BİLDİRİMLER TÜMÜNÜ OKU

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Pet Feed&Walk platformuna siz de bakıcı olarak kayıt olarak, tamamen kendi belirleyeceğiniz ücretler ile bakıcı profili oluşturabilir, evcil hayvan sahiplerine kolaylıkla ulaşarak, ek gelir elde edebilirsiniz.


Günlük hayatın koşuşturmacasında, sürekli bir yerlere yetişme telaşesinde, kimi zaman stresli kimi zaman çok hızlı akıp giden yaşamlarımız içinde aslında yalnız değiliz. 

Kediler, köpekler, kuşlar, balıklar... Evcil hayvanlar uzun zamanlardır, yanıbaşımızda, fark etmesek de çok önemli birer parçamız olarak evlerimizde, sokakta, her yerde bizimle bu hayatı paylaşıyorlar.

evcil hayvan sahibi olmak
Özellikle son yıllarda dünya hızla değişiyor hepimiz zaman zaman bu değişime ayak uydurmakta güçlü çekiyor ve kendi küçük dünyalarımızda yalnızlaşmaya başlıyoruz. Düşüncelerimiz değişiyor, yaşam biçimlerimiz farklılaşıyor, aile kurma kavramı sorgulanıyor, ilişkilerimiz zorlaşıyor. Ev-iş monotonluğunda ıssız hayatlar yaşamaya başladık. Tam da bu noktada evcil hayvanların hayatımızdaki öneminin bir hayli arttığını fark ediyoruz. Artık çoğu insan yalnızlığını paylaşmak için evcil hayvan ediniyor.

Psikiyatri alanında uzmanlaşmış doktorlar hastalarına antidepresan vermek yerine evcil hayvan edinmeyi öneriyor.


Evde evcil hayvan ile yaşamanın çocuk gelişimi üzerinde etkileri kanıtlanmış ve herkes tarafından bilinir durumda. Özellikle tek çocuklu ailelere, çocuklarına sorumluluk sahibi olmayı, paylaşmayı aşılamak ve hayvan sevgisi ile büyümesini sağlamak için evcil hayvan bakımı öneriliyor.

Yani bu sevimli dostlarımızın yaşamlarımızdaki öneminin artması sadece yalnızlığımızı paylaşmak için değil aynı zamanda bizi gülümsettikleri, hayata bağladıkları, bize birer sadık yoldaş olduklarından da dolayıdır.

Amerika ve Avrupa’da evcil hayvan sahibi kişi sayısı çok daha fazla olsa da ülkemizde de evcil hayvan bakımı üstlenen birey ve aile sayısı her geçen gün artıyor.

köpek gezdiriciliği
Bu durumun doğal bir sonucu olarak, pek çok kişinin para kazandığı bir sektör doğmuş oluyor. Bu sektör ülkemizde de son zamanların en popüler iş alanlarından biri oldu.

Bu sektörün gitgide büyümeye başlaması ve evcil hayvan sahibi olan kişi sayısının artması beraberinde evcil hayvanlara yönelik bir takım ihtiyaçlar da ortaya çıkardı. Özellikle çalışan ailelerin evcil hayvanlarını gün içerisinde ihtiyaçları karşılayacak, gezdirecek kişilere ihtiyacı oluyor, seyahata veya tatile çıkarken, evcil hayvanlarını emanet edebilecek güvenilir eş dost, kurum, kişiler arıyorlar.

evcil hayvan sahibi olmak
İşte bu ihtiyaçlar hayvanseverler için, evcil hayvan sektöründen para kazanabilmek adına yeni fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlardan en önemlisi; hayvanseverlerin kolaylıkla yapabileceği evcil hayvan bakıcılığı olarak karşımıza çıkıyor.

Evcil hayvan bakıcılığı yapmak için tek şart hayvanları seviyor olmak. Yaş ve meslek fark etmeksizin, hayvansever tüm ev hanımları, emekliler, öğrenciler rahatlıkla evcil hayvan bakıcılığı yapabilir. Bakıcılar, günlük, haftalık, aylık veya evcil hayvan sahibinin belirleyici zaman dilimi süresince yapılabilen bu iş ile iyi bir ek gelir elde ederken, evcil hayvan sahipleri de sevimli dostlarına bakamayacak durumda iken ihtiyaçlarını aksatmamış, tatile veya seyahate çıkarken gözleri arkada kalmamış oluyor. 


En fazla evcil hayvan bakıcısı arayanlar kişiler ise kedi ve köpeği için bakıcı arayanlardan oluşuyor. Pet Feed&Walk platformuna siz de bakıcı kaydı yaparak, tamamen kendi belirleyeceğiniz ücretler ile bakıcı profili oluşturabilir, evcil hayvan sahiplerine kolaylıkla ulaşarak, ek gelir elde edebilirsiniz. Hemen başvur: bit.ly/BakıcıOLDiğer Yazılar
Haftanın Konuğu / Özge ve Gandalf The Grey
14 Ağustos 2018
İlk konuğumuz sevgili Özge, kedisi Gandalf'ı anlatıyor.
YAZIYI OKU
Köpeklerin Depresyona Girmesine Sebep Olan 6 Neden
11 Mayıs 2018
Köpeklerde depresyon çok fazla gözükmese de zaman zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.
YAZIYI OKU
Kediler Hakkında 10 İlginç Bilgi
9 Mayıs 2018
Kediler hakkında daha önce belki de hiç duymadığınız veya nadir duyduğunuz 10 ilginç bilgiyi öğrenmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse beraber içeriğimize göz atalım.
YAZIYI OKU
Dünyayı Gezen Evcil Hayvanlar
6 Mayıs 2018
Dünyayı gezmek birçoğumuzun hayali! En güvendiğimiz dostumuzla dünyayı gezmek ise eşsiz bir fikir.
YAZIYI OKU
İstanbul'da Evcil Hayvanınız İle Gidebileceğiniz 10 Pati Dostu Mekan
3 Mayıs 2018
Hayvan severliliği ile örnek olmuş mekanlar kalbimizde ayrı bir sempati kazanmış durumda; haydi hep beraber bu mekanları inceleyelim!
YAZIYI OKU